Teatru și activități cu copiii la Parohia „Sf.Ier. Nicolae” Ciurchi

Activități Septembrie 9, 2020

Sărbătoarea Nașterea Maicii Domnului a fost prilejul unor frumoase activități cu copiii în Parohia „Sf.Ier. Nicolae” Ciurchi.

Marți, 8 septembrie, copiii din parohie  au fost așteptați la Sfânta Liturghie, pentru a-i mulțumi Maicii Domnului pentru mijlocirea ei către Mântuitorul Hristos, apoi, de la ora 12.00, a urmat un moment special dedicat micuților. Inițiativa a aparținut părintelui paroh Eugen Sebastian Teacu, fiind invitați pentru a susține o reprezentație artiștii de la Teatro Blu. Impresii de la activitate au fost transmise de către părintele paroh: „Ce zi minunată, sub ocrotirea Maicii Domnului și a Sfântului Nicolae!!! Ne-am bucurat de teatru, de veselie, de prieteni, de soare, de pizza și de limonadă, dar mai ales de ceea ce am luat cu toții acasă: o fărâmă de copilărie, numai bună de agățat la icoană, spre amintire că totul este bucurie în ochii și în sufletele copiilo! Mulțumim tuturor pentru bucurie și implicare!”

Foto și cuvând pr.paroh: pagina de facebook a Parohiei Sf.Ier. Nicolae Ciurchi