Seară duhovnicească la Parohia Scoposeni

Activități Aprilie 13, 2022

Pe 12 aprilie 2022, la Parohia „Sf.Voievozi” Scoposeni s-a desfășurat o conferință în cadrul „Serilor duhovnicești” din Postul Mare, un proiect dezvoltat cu ajutorul sectorului de misiune al Arhiepiscopiei Iașilor în cadrul Protopopiatului II Iași.

Credincioșii din Parohia Scoposeni au fost binecuvântați cu prezența și cuvântul ziditor de suflet al Părintelui Teodor Mihăilă, misionar protopopesc al Protopopiatului Iași III. Preotul paroh Constantin Radu a organizat această activitate, iar mulți dintre credincioșii din parohie prezenți la biserica parohială, în ziua de marți, 12  aprilie, au putut asculta și dezbate tema „Cum ne rugăm?”. După prezentarea temei, au fost discuții constructive în legătură cu tematica, Părintele Teodor Mihăilă răspunzând cu dragoste și competență la întrebări. Invitat la activitate a fost Pr. Iulian Andrei, președinte al Cercului misionar „Sf.Ier. Spiridon”.