Cateheză demonstrativă la Biserica Nașterea Maicii Domnului Țuțora

Viața parohiei Noiembrie 14, 2016

În cercul pastoral nr. 7 ” Binecredinciosul Voievod Ștefan cel Mare și Sfânt”, întrunirea a avut loc luni 14 noiembrie 2016, ora 17.00. A susținut cateheza în mod magistral Pc. pr. Vasile Ciornovaliuc în Biserica Nașterea Maicii Domnului – Țuțora cu tema „ Cinstește pe tatăl tău și pe mama ta!”. Modul de acivitate cu copiii a fost unul extrem de interactiv, cu multe întrebări, răspunsuri, dar și câteva scenete de teatru exemplificatoare. Pe lângă preoții din cercul pastoral, au participat și Pc. pr. Inspector Bogdan Racu și Pc. pr. Iulian Vornicu, Responsabilul cu cateheza în cadrul Protopopiatului Iași II. Fiind și ultima lecție de cateheză prezentată chiar în seara lăsatului sec pentru Postul Nașterii Domnului, aceasta s- a bucurat de un real succes!

Pr.Teofil Leuștean