Cateheze demonstrative la Isaia și Cozia vineri 11 noiembrie

Viața parohiei Noiembrie 11, 2016

Vineri, 11 noiembrie au fost susținute doua cateheze demonstrative în cadrul Protopopiatului II Iași.  La aceste cateheze au participat P.C.Pr. Inspector pentru învățământ Bogdan Racu și responsabilul pentru cateheză al protopopiatului, Pr. Iulian Sorin Vornicu împreună cu preoți din cadrul cercurilor pastorale Sf Ier. Spiridon și Sf Arh. Mihail și Gavriil.

În cercul pastoral ” Sf. Ier.Spiridon” întrunirea a avut loc la ora 15.00,  cateheza fiind pregătită de Pr. Bogos Valentin în Biserica Sf. Voievozi Isaia, cu tema „Unde trebuie să ne închinăm? ”
          În cercul pastoral ” Sf. Arh. Mihail şi Gavriil” întrunirea a avut loc la ora 17.00, cateheza fiind pregătită de Pr. Cătălin Robert Cojocaru în Biserica Sf. Voievozi Cozia, cu tema „Cine are urechi de auzit să audă!”.